Wakacje w Bułgarii

Wielu z Was zastanawia się nad tym co nam oferuje Bułgaria, dlaczego właśnie ten kraj w ostatnich latach stał się jednym z częściej wybieranych miejsc na spędzenie wakacji. Warto się zastanowić co tak naprawdę sprawia, że takie ośrodki wypoczynkowe jak Słoneczny Brzeg, Złote Piaski, Neseber, Sozopol i wiele wiele innych przyciągają tak dużo gości z Polski jak również z innych krajów Europejskich.

Słoneczny Brzeg to najpopularniejszy kurort w Bułgarii na wybrzeżu Morza Czarnego, około 35 kilometrów na północ od Burgas. Miasto leży nad półkolistą zatoką o długości około 10 kilometrów i szerokość od 30 do 100 metrów. Wybrzeże zatoki o złocistym piasku z naturalnymi wydmami oraz woda, która jest pierwszej czystości, tworzy wspaniały krajobraz. Morze w rejonie całej zatoki jest spokojne i bezpieczne.
Słoneczny Brzeg to największy i najbardziej popularny kurort Bułgarii, z około 300 hotelami i 150 restauracjami. Jego budowa rozpoczęła się w 1958 roku, w miejscu, gdzie w starożytności i w średniowieczu znajdowały się studnie, zaopatrujące Neseber w wodę.
Największe  grupy turystów stanowią Niemcy, Skandynawowie, Brytyjczycy, a także Polacy, Czesi i Słowacy.


Miasto jest nazywane Las Vegas Wschodniej Europy.
Dyskoteki, kluby, restaurcje, parki rozrywki i zespoły hotelowe z basenami oświetlają po zmroku całe wybrzeże. W okolicy znajdują się 4 AquaParki. Miasto praktycznie połączone jest z Nesebyrem - wjazd do tego miasta od strony Brzegu symbolizuje stary Wiatrak.

Złote Piaski to bułgarski kurort na wybrzeżu Morza Czarnego, około 17 kilometrów na północ od Warny.
Złote Piaski to drugi (po Słonecznym Brzegu) najbardziej popularny kurort Bułgarii, którego budowa rozpoczęła się w 1957 roku. Obecnie znajduje się tam ok. 100 hoteli, wille, kasyna oraz przystań jachtowa, park wodny, baza jeździectwa i inne atrakcje turystyczne.
Doskonały wypoczynek zapewnia długa, piękna plaża i zieleń tworzona przez piękny park. Można się tu rozkoszować nie tylko wodą morską, ale także kąpielą w licznych basenach.

Neseber jest jednym z najstarszych miast w Europie. Jest spadkobiercą antycznej trackiej osady Mesambria powstałej 2000 lat p.n.e. Od 510 roku p.n.e. było to greckie miasto – kolonia Mesemwria. Znajdował się tam teatr i świątynia Apolla. Neseber jest miastem bajkowym i niezwykłym położonym  na niewielkim skalistym półwyspie nad Morzem Czarnym, połączonym z lądem jedynie za pomocą wąskiego przesmyku. To rzadkiej urody miasto, w całości zaliczone do grona zabytków z listy światowego dziedzictwa kultury, tworzy sieć brukowanych uliczek z widocznymi tu i ówdzie ruinami starych cerkwi oraz kilkoma interesującymi muzeami.

Ciekawostki

Morze Czarne
Morze Czarne

Morze Czarne jest niewielkim akwenem zamkniętym pomiędzy Europą a Azją. Na zachodzie omywa wybrzeża Półwyspu Bałkańskiego, na północy - ró...

więcej »
Błotna kąpiel
Błotna kąpiel

Pomorie - czarna plaża Pomorie to miejscowość oddalona o zaledwie kilka kilometrów od Burgas i Słonecznego Brzegu. Będąc w okolicy warto odwiedz...

więcej »
Dolina róż
Dolina róż

Dolina róż położona jest pomiędzy pasmem Starej Płaniny i równolegle do niej, ciągnącym się pasmem niskich góry Średniej Góry. Geologiczni...

więcej »

FORUM

Dodaj wpis
wakacje  [2018-06-10 02:05:35]     Odpowiedz
Autor: asia1993

Jadąc do Bułgarii należy odwiedzić Słoneczny Brzeg lub jego okolicę. Ładna plaża, spoko infrastruktura, dobre połączenie komunikacyjne, Przepiękne widoki i ciekawe miejsca w pobliżu,czyste morze i tam jest bardzo tanio=) 

Bansko  [2015-10-08 13:43:41]     Odpowiedz
Autor: darek
Polecam wypad w gory do bulgarii. Malo polularny kierunek a jednak warto. U nas teraz jest zimno w Bulgarii przyjemnie cieplo (nie goraco) . Zatrzymalismy sie w miejscowosci Bansko - takie nasze Zakopane tyle ze z 80% mniej ludzi. Ceny bardzo atrakcyjne, jakosc usługi i hotelu tez na bardzo dobrym poziomie.
Wakacje 2014  [2014-10-17 09:54:07]     Odpowiedz
Autor: Gandi
Polecam Bułgarię od kilku lat tam jeżdzę z rodziną, ceny w prawdzie znacznie poszły w górę ale jakość też jest na przyzwoitym poziomie.
Wakacje  [2014-03-04 16:12:04]     Odpowiedz
Autor: Piotrek
Co roku jeździmy z dziećmi do Bułgarii i jeśli chodzi o jakość/cena to nie ma lepszego miejsca... Polecam