Złote Piaski


Plaza Zlote PiaskiObok Słonecznego Brzegu, Złote Piaski to najsłynniejszy kurort bułgarskiej riwiery. Nasycony do granic możliwości wszelkiego rodzaju atrakcjami - jak kasyna, restauracje, stadniny, park wodny, place zabaw dla dzieci, korty tenisowe, kręgielnie, boiska do siatkówki, paintball i rajdy safari a dla zmęczonych fizyczną aktywnością turystów malutkie pubu i ekskluzywne restauracje, i przede wszystkim plaża. Piękna, piaszczysta plaża, która miejscami dochodzi do 100m szerokości i ciągnie się wybrzeżem Morza Czarnego na prawie 4 km, od strony lądu otacza ją zaś piękny las, w którego cieniu można schronić się przed palącym słońcem. Ośrodki hotelowe w Złotych Piaskach dostarczają wielu możliwości różnorodnego spędzenia czasu. Można więc skorzystać z salonu SPA, balneoterapii w ramach której można spróbować terapii błotnej, mineralnej, zielnej, a nawet miodowej. Prędzej czy później, przychodzi ochota na to, aby zakosztować miejscowych specjałów. Kuchnia bułgarska proponuje tutaj wiele możliwości zależnych od zasobności portfela i pojemności żołądka. Najpierw skusić można się na sałatkę - Mleczna Salad - z sosem pietruszkowo- czosnkowym, lub Schopska, z fetą. Następnie warto spróbować Shkembe Chorba - tradycyjnego dania, złożonego z cielęciny, jagnięciny i wieprzowiny w sosie czosnkowo - jogurtowym do którego polecane jest najbardziej popularne piwo Kamenitza z browaru o ponad stuletniej tradycji lub jedno z regionalnie wyrabianych win, z których słynie Bułgaria. Zlote Piaski

Poza leniuchowaniem na plaży, koniecznie trzeba nieco pozwiedzać. Idealnym miejscem na wyprawę jest leżący w odległości 4 km od Złotych Piasków monastyr Aładża. Ten wykuty w skale obiekt do tej pory zadziwia zarówno Swoją architekturą jak i legendami, którymi jest owiane jego powstanie. Przy okazji można zajrzeć do Kamiennego Lasu, kolejnej tajemnicy Bułgarii. Zamiast podziwiania architektury sakralnej, można również - szczególnie z dziećmi - wybrać się największego w tej części Europy delfinarium.

Złote Piaski to przede wszystkim atrakcyjna miejscowość turystyczna, które oferuje tak różnorodne sposoby na spędzenie wolnego czasu, że nie można nudzić się ani chwili. Mnogość możliwości, w połączeniu z przyjaznym klimatem, sprawia, że każde wakacje stają się cudownym odpoczynkiem od zamętu codzienności.

źródło: http://www.zlote-piaski.nawakacjach.info/

Ciekawostki

Kuchnia bułgarska
Kuchnia bułgarska

Szopska Sałata Kuchnia bułgarska, choć geograficznie wciąż europejska, dla przeciętnego Europejczyka stanowi duże zaskoczenie. Nieskażona ...

więcej »
Wina
Wina

Gdyby przeprowadzić ankietę, z czym Polakom najbardziej kojarzy się Bułgaria, wśród najczęściej typowanych odpowiedzi z pewnością znalazłob...

więcej »
Bułgaria - kultura
Bułgaria - kultura

Bułgaria od okresu średniowiecza (XIII wiek, XIV wiek) znana jest ze swoich ikon. Przedstawiciele tzw. tyrnowskiej szkoły malarskiej (XIV wiek) z po...

więcej »

FORUM

Dodaj wpis
Zlote Piaski  [2015-10-08 12:50:24]     Odpowiedz
Autor: Piotr
Byłem z rodzina w tym roku w Złotych Piaskach miejscowość bardzo ładna, plaże zadbane. Polecam.
Złote Piaski  [2014-09-20 10:43:17]     Odpowiedz
Autor: Monika
Byłam w Złotych Piaskach już wcześniej w 2011 roku i zrobiły na mnie pozytywne wrażenie. Dużo restauracji barów i hoteli do wyboru więc jest co robić. Na minus w tym roku ceny ale na to była już przygotowana czytając fora. Niestety jakość mam wrażenie też poszła w duł ale to przez ilość hoteli i restauracji jaka powstała w między czasie a chyba niestety dla tych ludzi nie przybyło turystów. Dużo restauracji świeci pustkami co zniechęca do wchodzenia. Są oczywiście restauracje popularne i dobre gdzie toczy się \"życie\". Uwaga wzsystkie plaże płatne miejsc z darmowymi odcinkami jest naprawdę bardzo mało i zazwyczaj gdzieś za 10 linią leżaków.
Dobre miejsce na wakcje  [2012-11-13 00:00:00]     Odpowiedz
Autor: Marek
Bardzo ładne miejsce, dużo morza i piasku hoteli barów itp. ceny przystępne więc spokojnie można wypoczywać.
Zlote Piaski  [2012-08-14 00:00:00]     Odpowiedz
Autor: Mirek
Witam, byłem w tym roku właśnie w złotych piaskach, wrażenia ogólne bardzo pozytywne, pogoda udała się super, plaże zadbane tak samo jak i miasto, ceny przyzwoite podobne do polskich.
Zlote Piaski  [2012-04-18 00:00:00]     Odpowiedz
Autor: Monia
W tym roku ponownie wybieram się do Bułgarii, nie byłam nigdy w Złotych Piaskach i właśnie tam chce się udać, może ktoś polecić jakiś hotel?
zlote piaski  [2011-05-28 00:00:00]     Odpowiedz
Autor: Mark
Ciekawe jak w tym roku będzie wyglądał sezon w Bułgarii po zamieszkach w afryce wydaje się, że plaże będą mieli pełne turystów.
jest ok  [2011-03-25 00:00:00]     Odpowiedz
Autor: gosc
polecam zlote piastki